Dramatická krása ostrova Santorini

"Kdo se dívá, vidí různé věci ..."

TÝDEN.CZ

26. 6. 2019
Rubrika: "Jak jsem potkal lidi"

Přispějte na milionáře Janouška

Autor: Václav Husák

12.02.2013 10:16

A vidíte, i když si to neuvědomujeme, tak na něj jako daňoví poplatníci již dlouhodobě přispíváme. Už to nebude tak dlouho trvat a 23.března „oslavíme“ roční výročí od dopravní nehody s vážným zraněním , kterou pod vlivem alkoholu spáchal takzvaný lobbista Roman Janoušek. Od té doby „se na tom pracuje“. Ale ne bezplatně. Kolik lidí už se tou v podstatě banální dopravní nehodou zabývalo. A kolik ještě bude. A jak dlouho?

Lze pouze konstatovat, že naše policie a soudy nefungují a že většinu přijatých zákonů připravují diletanti. Jak to, že Janouškovi nebyl odebrán ani řidičák, když každý z nás ostatních by už za stejné situace chodil pouze pěšky? Jak to, že obviněný Janoušek stále nemá čas ani na prostudování spisu? Před týdnem měl chřipku, nyní se údajně zranil. Nikdo neřekne co mu je, možná, že má jenom výron? A vzhledem k tomu nemůže číst. Příští týden možná dostane žlučníkový záchvat, potom bude nejspíše v depresi. Máte-li dost peněz, mů­žete u nás získat potvrzení, že máte jakoukoli „vhodnou“ chorobu. A náklady na vyšetření a odsouzení za prokazatelný trestný čin mezitím porostou a porostou.

Možná, že se stane zázrak a Janoušek nakonec ještě v letošním roce stane před sou­dem. Naše radost by však byla předčasná. Díky početné řadě odvolání a dovolání, častého onemocnění obhájců a jejich nutné výměně se proces potáhne ještě několik dalších let.

V roce 2020 nějaký expert zjistí, že Janoušek byl v době spáchání trestného činu ne­příčetný – a bude „vymalováno“. Pachatele trestného činu nakonec třeba i zbaví obvinění, v nejlepším případě (z našeho hlediska) bude odsouzen podmíněnému trestu odnětí svobody. To všechno za několik miliónů z peněz daňových poplatníků. Tak funguje český policejní a soudní systém, když je před soudem milionář. My ostatní – obyčejní občané - bychom už dávno „hnili“ ve vězení.

Václav Husák

Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Václav Husák

Život je absurdní divadlo, ale občas se představení vydaří.

Oblíbenost autora: 4.9

O autorovi

Novinář, fotograf , cestovatel a dobrodruh ve výslužbě.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou ...