Dramatická krása ostrova Santorini

"Kdo se dívá, vidí různé věci ..."

TÝDEN.CZ

18. 6. 2019
Rubrika: "Jak jsem potkal lidi"

Tajemství Romana Janouška

Autor: Václav Husák

01.04.2013 22:48

Už je to více než rok, co jsem zde publikoval článek na podobné téma. Ten se zabýval trestným činem Romana Janouška, jenž pod vlivem alkoholu úmyslně zranil paní, které nejdříve poškodil auto a pak ji dokonce ještě vlastním vozem sra­zil. Ukázalo se, že  můj odhad přístupu policie a následně i soudní moci k tomuto nechvalně známému "lobbistovi" byl velmi realistický. Kromě Janouškova obvinění z vraždy se totiž ne­stalo téměř nic. Připomeňme si pro jistotu můj původní text ze dne 24.března 2012: 

„Již dlouho je každému nepolitikovi v této zemi jasné, že jiná práva a spravedlnost zde platí pro vyvolené a jiná pro plebs, což jsme my, kteří si na živobytí vyděláváme prací. Ale to, co předvedla policie ČR v souvislosti s jednoznačným úmyslným trestným činem Ro­mana Janouška, už překročilo všechny meze. 

Když jsem se dnes večer díval na televizní noviny, odpověděla v nich tisková mluvčí Policie ČR na dotaz redaktora, proč byl Roman Janoušek po vyslechnutí propuštěn takto: "Pan Janoušek s policií od samého počátku plně spolupracoval, a tak byl po výslechu propuš­těn."

Jenomže všichni jsme viděli, že vůbec nespolupracoval, naopak ho policisté dokonce museli honit po parku. Přál bych vám vidět, jak se v těchto případech obecně policisté cho­vají k prchajícím podezřelým. Použijí tzv. donucovací prostředky, což kromě jiného zna­mená, že jich pěkných pár schytáte. Pak vám nasadí pouta a drsným způsobem vás eskortují k policejnímu vozu. Obvykle používají jeden z bolestivých chvatů, který dovolí jít podezře­lým pouze v předklonu. Ale Janoušek, to je jiná třída, že. Na toho se musí opatrně. Možná, že penězi ukradenými našemu státu podporoval policejní vdovy, že? Vedení této země je na­prosto prohnilé a každý den nám sdělovací prostředky pro toto tvrzení dodávají stále další a další důkazy. Jestli kriminálník Janoušek neskončí ani pro tento lidsky naprosto odsouze­níhodný trestný čin ve vězení, pak bychom si asi měli připomenout dobytí Bastily. Jinak se z tohohle marastu už nikdy nedostaneme !!!“

Takhle jsem se tedy před rokem rozhořčoval nad situací okolo Romana Janouška. Rozčilovat se mohu stále, protože podle mých informací mu policie dodnes ani neodebrala řidičský průkaz. Komu z nás, plebejců, by to podobně prošlo, že? Nikomu !!!"

Sice nejsem právník, ale dokážu si představit, že za současné důkazní situace by to obha­joba neměla úplně lehké. A pak mi to "dokleplo". Jedinou a možná poslední možností, jak Romana Janouška dostat úplně bez trestu na svobodu, je prokázat jeho dočasnou "nepří­četnost" z důvodu nádoru na mozku. A to už by Janouškovi obviněnému za vraždu stálo i za podplacení lékařů a pár stehů na hlavě po údajné "mozkové operaci". Vše se bude jasné tak za dva, tři roky, pokud se vůbec obviněný dostane před soud.

Když bude stíhání Janouška ze zdravotních důvodů zasta­veno, nebo když bude obviněný před soudem pro nepříčetnost osvobozen, budu moci říci, že s vysokou pravděpodobností dostal Janouškův ob­hájce úplně stejný nápad, jako já ...

Václav HusákNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Václav Husák

Život je absurdní divadlo, ale občas se představení vydaří.

Oblíbenost autora: 4.9

O autorovi

Novinář, fotograf , cestovatel a dobrodruh ve výslužbě.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou ...