Dramatická krása ostrova Santorini

"Kdo se dívá, vidí různé věci ..."

TÝDEN.CZ

21. 7. 2019
Rubrika: "Jak jsem potkal lidi"

Láska, podprsenka a bolení břicha

Autor: Václav Husák

02.02.2014 15:25

Prakticky všechna světová media před několika dny zveřejnila naprosto nesmyslnou a samo­zře­jmě i nepravdivou informaci, že v Japonsku vyvinuli podprsenku, která údajně rozpozná „pravou lásku“.

„Vestavěný snímač čte u ženy signál srdeční frekvence. Data pak pošle přes Bluetooth do aplikace, která je zpracuje. Aplikace vyhodnocuje srdeční změny v průběhu času. Když překročí hodnotu, která signalizuje, že je to láska, podprsenka se automaticky rozepne,“ popsali autoři svůj technický “zázrak“. Jenomže technika je technika a lidský organismus nemusí vždy preferovat jen city.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jolana měla ten den skutečný pech. Vstala později, protože v neděli si, jako vždy, ráda přispala. Měla však tu výhodu, že ve svých třiadvaceti letech již mohla bydlet sama, v pronajaté garsonce. A dnešní den měl být obzvláště významný, protože na odpo­ledne měla domluvenou schůzku s přítelem Honzou, s nímž už strávila spoustu hezkých chvil při procházkách, na výletech a koncertech, a dnes ho chtěla poprvé pozvat do svého bytu „na kávu“.

Jenomže při stírání podlahy lehce zaškobrtla, ztratila rovnováhu a rozlila vodu z kbelíku po celé podlaze. Tím se zdržela, znervózněla a při žehlení své nové halenky pak nechtěně pootočila knoflíkem regulujícím teplotu žehličky. Když uviděla vzniklou zažloutlou stopu, zhrozila se a jala se usilovně hledat náhradní řešení. Rychle vybrala jinou, tu s velkým, volným výstřihem. Opatrně ji přežehlila a podívala se na hodiny.

Hrůza, zanedlouho už má být na schůzce ve vinárně a jen na cestu potřebuje nejméně půl hodiny. V té chvíli si uvědomila, že ještě ani nesnídala. Při letmém pohledu do ledničky zahlédla dva sice poněkud okoralé, ale stále ještě přijatelně vypadající chlebíčky, které zde zbyly z páteční „dámské jízdy“.

Zhltla je již v koupelně, kde se bleskově osprchovala, provedla nezbytné zkrášlovací operace a nakonec z krásné krabičky vyjmula ten „světový – samorozepínací podprsenkový hit“. Vyzkoušela jeho připojení k telefonu, fungovalo, a vydala se na cestu. Ještě, než dorazila na místo, začala ale vnímat značně nepříjemné pocity v podbřišku, jejichž intenzita se stále zvyšovala. Ale to už byla ve vinárně a slavnostně přebírala od svého přítele kytičku. Usmívala se přitom značně křečovitě, protože procesy uvnitř jejího těla nabíraly na intenzitě. Srdce jí tlouklo jako zběsilé a po celém těle cítila studený pot.

„Promiň, já musím na chvíli odejít“, stačila ještě Honzovi říci. Rychle vstala a chtěla odejít na toaletu. Jenomže zapomněla na snímače, které její aktuální fyzický stav vyhodnotily jako jednoznačný projev LÁSKY … a odemkly jí podprsenku. Tuto situaci již Jolanin organismus úspěšně zvládnout nedokázal ...

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Z toho plyne poučení, že ne každé vzrušení a bušení srdce musí být způsobeno právě láskou. Ale vyprávějte to nějakému hloupému počítači !!!

Václav HusákNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.17

Diskuze

Václav Husák

Život je absurdní divadlo, ale občas se představení vydaří.

Oblíbenost autora: 4.9

O autorovi

Novinář, fotograf , cestovatel a dobrodruh ve výslužbě.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou ...