Dramatická krása ostrova Santorini

"Kdo se dívá, vidí různé věci ..."

TÝDEN.CZ

22. 5. 2019
Rubrika: O politice

Změňme volební právo a zaveďme nucené práce

Autor: Václav Husák

05.04.2014 13:37

Jak dlouho se neustále se zmenšující skupina pracujících vytvářejících reálně směni­telné hodnoty ještě nechá okrádat neustále se zvětšující skupinou záměrně a dlouhodobě nepracujících jedinců tyjících z nesmyslně a nemotivačně nastavených sociálních dávek a mnoha dalších forem politické volební korupce?

Zatím to vypadá, že ještě hodně dlouho. Většina lidí produkujících hodnoty a žijících na vlastní účet (tedy ne ze státního rozpočtu), se totiž stále chová jako ovce a bez odporu a protestu se nechává „stříhat“. Ještě trefnější je přirovnání, že jsou jako žáby sedící v pomalu se ohřívající vodě, které z té vody nevyskočí a nakonec se uvaří.

Přesto, že poctivě pracují, jsou oni i jejich děti díky našim politikům každý den stále více zadlužováni, aniž z toho oni sami něco mají.  A kdo, nebo co, nás nejvíce zadlužuje? Stále rostoucí tzv. mandatorní výdaje. To jsou platby „ze zákona“. Kromě důchodů tedy hlavně nejrůznější sociální dávky.

Ne každý ví, že kdyby se teoreticky ze státního rozpočtu nerozkradla ani jedna jediná koruna, tak by zadlužování našeho státu pokračovalo i nadále. Jen o trochu pomaleji. Prostě politici tohoto státu korumpují zejména méně vzdělané, méně schopné, méně zručné a méně pracovité lidi penězi odebranými těm dosud produktivním a dosud pracovat ochotným.

Ale všechno má své meze. Když kolem sebe vidím, kolik lidí z toho bezpracně a velmi pohodlně žije, domnívám se, že už je nezbytné se této situaci tvrdě postavit. Například tím, že lidé vytvářející národní bohatství domluví a v případě neúspěšného vyjednávání s politiky, nechají náš stát „daňově vyhladovět“. Volební právo prostě musejí mít jen ti, kteří státní rozpočet tvými daněmi vytvářejí a ne ti, kteří z něho žijí.

A jestli jsou někteří lidé v produktivním věku a přiměřeném zdravotním stavu natolik hloupí, neschopní a pracovat neochotní, zaveďme pro ně nucené práce. Vztahy mezi lidmi hodnoty tvořícími a z daní ostatních žijícími tím jen trochu vyrovnají. A možná bychom se divili, jak rychle bychom díky tomu měli postavený například kanál Dunaj-Odra-Labe, navíc částečně za peníze vyplácené v rámci podpory v nezaměstnanosti.

 

Václav HusákNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Václav Husák

Život je absurdní divadlo, ale občas se představení vydaří.

Oblíbenost autora: 4.9

O autorovi

Novinář, fotograf , cestovatel a dobrodruh ve výslužbě.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou ...